MATERIAŁY

DREWNO LITE

Wyróżnia się trwałością oraz pięknym rysunkiem. Pozwala na pracę w całej objętości materiału. Można w nim frezować, rzeźbić, fazować krawędzie zachowując przy tym ciągłość usłojenia i rysunku. Lite drewno jest bardzo różnorodne pod względem właściwości nawet w obrębie jednego gatunku. Należy pamiętać, że drewno pracuje, zmienia swoje parametry w czasie, różnie w różnych kierunkach. Zatem wykonany z niego mebel winien być dobrze przemyślany. Zaprojektowany tak, aby prezentując piękno, uwzględniał jego złożoną naturę.

DREWNO LITE
PŁYTA STOLARSKA

PŁYTA SOTLARSKA

Płyta stolarska jest materiałem w pełni drewnianym. Składa się z rdzenia wykonanego z desek sosnowych obłożonego warstwą sklejki liściastej. Baza ta jest oklejana cienką warstwą forniru drewna gatunków szlachetnych, takich jak dąb, jesion czy orzech. Płyta stolarska jest znakomitym materiałem na boki szafek, półki, regały a nawet blaty. Jest stabilna wymiarowo i wytrzymała w odróżnieniu od popularnych płyt wiórowych czy płyt MDF. Można ją bejcować, olejować i lakierować. Dzięki zastosowaniu fornirów doskonale współgra z litym drewnem.

OKUCIA

Okucia czyli wszelkie zawiasy, prowadnice szuflad, łączniki itp są nieodzowną częścią każdego mebla. Powinny być zatem funkcjonalne, solidne i estetyczne, a jeśli to możliwe niewidoczne. Ich prawidłowy dobór jest niezwykle ważny. Dlatego do naszych mebli stosujemy okucia z najwyższej półki od wiodących producentów.

OKUCIA
WZORNIK KOLORÓW DREWNA

WYKOŃCZENIE

Wybór preparatów do drewna, ze względu na ich dużą ilość może przerażać. W rzeczywistości nie jest to takie skomplikowane. Naszym klientom proponujemy dwa możliwe wykończenia mebli. Wykończenie olejowoskiem lub lakierem/lakierobejcą. Każde z nich pozwala wybrać odpowiednie wybarwienia oraz stopień połysku/matu.


LIBERTOWICZ 2023